BUX 138567.80 -0,67 %
OTP 44400 -1,16 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Jól fogynak a Nestlé termékei Magyarországon

Az elmúlt évben a megelőző évhez képest 33 százalékkal több, összesen 46 milliárd forint árbevételt ért el a Nestlé Hungária Kft. A társaság múlt évi adózott eredménye az egy évvel korábbinál kevesebb, 396 millió forint volt - a visszaesés főként az állateledel-üzletágának tudható be.

2002. március 27. szerda, 11:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Bernard Meunier ügyvezető igazgató szerint a magyarországi állateledel gyár kapacitása egyelőre kihasználatlan, az ott készült termékek forgalma csekély. Az üzem 2-3 éven belül várhatóan nem lesz nyereséges, ám az NH hosszú távra tervez, és később innen szeretne termékeivel betörni a régióbeli országok állateledel-piacaira. Meunier arról is nyilatkozott, hogy a vezetése alatt álló NH exkluzív megállapodást kötött a MOL-lal, miszerint annak valamennyi üzemanyagtöltő-állomásán a Nestlé instant kávé termékeivel ellátott kávéautomatákat helyeznek el. Jelenleg tárgyalások folynak arról, hogy a Mol szomszéd országokban meglévő benzinkútjainál is kialakítsanak a jövőben kávézó sarkokat. A NH ebben az évben 20 százalékkal magasabb árbevételre számít, ami nem tartalmazza a Nestlé csoport érdekeltségébe került Schöller termékeinek árbevételét. (A Schöller Budatej tavaly mintegy 10 milliárd forint árbevételt ért el). Az NH ebben az évben mintegy 1,5 milliárd forint értékű fejlesztést tervez, arányosan elosztva három gyára között.

Bubrik Gáspár
Bubrik Gáspár

Ez is érdekelhet