Chipkártya-csalással 23 millió forintot loptak el egy pécsi benzinkúttól annak alkalmazottai. Az országos lánccal rendelkező benzinkút dolgozói úgy károsították meg a vállalatot, hogy a hálózat által kibocsátott, a vásárlók által igényelhető chip-kártya adatait nem vitték be a számítógépbe, a kártyákat azonban kiadták - írja a Havaria Pressre hivatkozva az Index. Ezek után, mikor a tulajdonosok vásároltak a kártyákkal a dolgozók a pénzt zsebre tették: néhány hónap alatt mintegy 23 millió forintot. Az alkalmazottak akkor buktak le, mikor a számítógépes rendszer a megengedettnél nagyobb hibahatárra figyelmeztetett; most számítógépes csalás bűntette miatt indul ellenük eljárás.
2002. március 12. kedd, 11:44
