Az eTel a Matáv Rt.-nél már január 22-én kezdeményezte a szerződéskötés előkészítését, ám a domináns helyzetben lévő szolgáltató ezt egyelőre elutasította. Az eTel panaszt tett és vizsgálat indítását kezdeményezte a Hírközlési Döntőbizottságnál és a Gazdasági Versenyhivatalnál. Az ír tulajdonú eTel Magyarország szolgáltatásait jelenleg félezer, elsősorban budapesti, miskolci és debreceni közép- és nagyvállalati ügyfél veszi igénybe. Az országos szolgáltatáshoz minden szolgáltatóval meg kell kötnie az új összekapcsolási szerződést.
