BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az MVM korszerűsíti a miskolci távhőrendszert

Hamarosan megkezdődhet a Magyar Villamos Művek (MVM) Rt. miskolci beruházása, a cég vezetése ma aláírta a város távhőellátásának korszerűsítéséről szóló szerződést az önkormányzat 100 százalékos tulajdonában álló Miskolci Távhőszolgáltató (Mihő) Kft.-vel. A projekt értéke összesen 25 milliárd forint.

2002. március 11. hétfő, 15:49

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az MVM az elmúlt év végén négy pályázó közül nyerte meg a miskolci közgyűlés által kiírt pályázatot. A cég - amely most debütál a távhő-piacon - lényegében a piaci ár alatt adja majd a hőt a városnak, a jelenlegi 940 forint/gigajoule ár helyett 713 forintért.
Az MVM a miskolci jelenléttel 6 százalékot tudhat magáénak a magyarországi távhő-piacból. A társaság egyébként két lépcsőben valósítja meg a beruházást. Elsőként 2002 októberéig 4 milliárd forint értékben gázmotorokat telepít a város három hőközpontjába, majd pedig 2005 októberéig 21 milliárd forintért egy 100 megawatt teljesítményű kombinált ciklusú erőművet épít fel a Mihő telephelyén.
Az MVM új társaságot hoz létre a miskolci projekt megvalósítására, amelyben a a Mihő 25 százalék plusz 1 szavazat részesedéssel bír majd.

Illésy Sándor
Illésy Sándor

Ez is érdekelhet