BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Koreai kiállítás a Hungexpón decemberben

A dél-koreai és a magyarországi üzletkötések számának gyarapodását is várják azok a dél-koreai kiállítók, amelyek december 8-11. között a Hungexpo területén rendezik meg a koreai gazdaságot bemutató kiállítást. A két ország közötti árucsereforgalom ebben az évben várhatóan eléri a 270 millió dollárt, amelyből az ázsiai ország mintegy 200 millió dollár értékben exportálja termékeit döntően személy- és kisebb haszonjárműveket, valamint különféle szórakoztató elektronikai és információtechnológiai készülékeket.

2001. november 27. kedd, 13:01

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Tavaly mintegy 185 millió dollár értékben exportáltak dél-koreai cégek Magyarországra, míg a magyarországi export mintegy 100 millió dollár volt - tájékoztatta a NAPI Gazdaságot Sang-Chul Kim, a kiállítást szervező Kotra (Korea külkereskedelmének fejlesztésével foglalkozó non-profit kormányügynökség) Budapesti vezetője. Hozzátette még, hogy 1989. óta a koreai vállalatok összesen mintegy 200 millió dollárt fektettek be Magyarországon, ennek csaknem felét az elmúlt évben. Megtudtuk még, hogy a kiállítás idején Magyarországra látogat Kim De Dzsung, a Koreai Köztársaság elnöke, aki mintegy 100 tagú üzleti delegáció kíséretében érkezik Magyarországra. Látogatásának fontos célja, hogy újabb beruházási megállapodásokról, üzletkötésekről tárgyaljanak, illetve hosszú távra szóló megállapodásokat készítsenek elő.

Bubrik Gáspár
Bubrik Gáspár

Ez is érdekelhet