Tavaly mintegy 185 millió dollár értékben exportáltak dél-koreai cégek Magyarországra, míg a magyarországi export mintegy 100 millió dollár volt - tájékoztatta a NAPI Gazdaságot Sang-Chul Kim, a kiállítást szervező Kotra (Korea külkereskedelmének fejlesztésével foglalkozó non-profit kormányügynökség) Budapesti vezetője. Hozzátette még, hogy 1989. óta a koreai vállalatok összesen mintegy 200 millió dollárt fektettek be Magyarországon, ennek csaknem felét az elmúlt évben. Megtudtuk még, hogy a kiállítás idején Magyarországra látogat Kim De Dzsung, a Koreai Köztársaság elnöke, aki mintegy 100 tagú üzleti delegáció kíséretében érkezik Magyarországra. Látogatásának fontos célja, hogy újabb beruházási megállapodásokról, üzletkötésekről tárgyaljanak, illetve hosszú távra szóló megállapodásokat készítsenek elő.
