A magyar honvédség fegyverrendszereinek cseréje az általános és közel egyidejű elavulás miatt szinte egyszerre vált szükségessé. A haderőreform tízéves programja során ez részben már megkezdődött. Lapunk információi szerint elkészült egy titkos beszerzési ütemterv is, amely a hadfelszerelés jövőben cseréjét, korszerűsítését bontja le 2003 és 2010 között. A beszerzések során a tervek szerint 60-70 milliárd forintra növekedik a hazai hadiipar ma igen alacsony termelési értéke. A beszerzések jelentőségét növeli, hogy Magyarország NATO-tagállam. Részletek a mai NAPI Gazdaságban.
2001. november 26. hétfő, 07:15
