A tv2 első félévben vetített műsorait és a csatorna beszámolóját összevetve arra a megállapításra jutottak a ORTT szakemberei, hogy a vizsgált napok több mint egynegyedében nem teljesültek a közszolgálati vállalások. A Magyar Nemzet szerint a csatorna az indulásakor olyan megállapodást kötött, amely szerint műsoridejének 41 százalékában közszolgálati műsorokat sugároz. Az ORTT belül állítólag annak is felmerült a lehetősége, hogy története során először elutasítja a féléves beszámolót.
