BUX 137704.05 -1,28 %
OTP 44220 -1,56 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Milliárdos tőkeemelést vár az MTV

A Magyar Televízió ismét költségvetési segítséget kér az Országgyűléstől. A közszolgálati intézmény vezetői abban bíznak, hogy a másfél milliárdos APEH köztartozás elengedésén túl a rt-t alapító Országgyűlés egymilliárd forinttal megemeli a tévé alaptőkéjét.

2001. október 10. szerda, 10:11

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Babák Mihály fideszes képviselőnek a zárszámadáshoz benyújtott két módosító indítványa arra utal - írja a Magyar Hírlap - , hogy a tévé továbbra sem fizette köztartozásait, ezért közpénzekből újabb másfél milliárd forintot kellene ilyen célokra fordítani. a másik módosító indítványból pedig az derül ki, hogy a milliárdos nagyságrendű tőkeemelésre is szükség van, különben a tévének ismét le kellene szállítania alaptőkéjét. Az első féléves beszámoló adataiból kiderül, hogy a társaság saját tőkéje 570 milliárd forintra zsugorodott.Az MRT Rt. gazdálkodását vizsgálva az Országgyűlés kulturális bizottsága megállapította, hogy a köztévé a múlt évet 4,2 milliárd forint negatív saját tőkével zárta, úgy hogy az Országgyűlés a 2001. évi költségvetési törvényben elengedte a társaság 8,4 milliárd forint köztartozását.

Ábrahám Ambrus
Ábrahám Ambrus

Ez is érdekelhet