BUX 139933.86 0,22 %
OTP 45990 0,04 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Illegális szoftverek a Coca-Colánál

A rendőrség száznál is több számítógépet foglalt le a Coca-Cola dunaharaszti központi telepén szoftverek illegális felhasználásának gyanújával - jelent meg a hír az MTI-n. Egy bejelentés alapján szakértők bevonásával hétfőn indult rendőrségi vizsgálat az üdítőital-gyártó cégnél, az ellenőrzés során rendőrök helyben hagyás mellett számítógépek tucatjait foglalták le.

2001. szeptember 18. kedd, 11:37

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az illegális szoftverprogramok többsége - a vizsgálat eddigi megállapítása szerint - víruskereső programok, angol-magyar szótár, különféle rendszerprogramok, Windows-programok - amelyek után feltehetőleg nem fizettek jogdíjat a felhasználók.
Horváth-Magyary Nóra, a Coca-Cola Beverages Magyarország Kft. sajtószóvivője az MTI-nek megerősítette: a cég együttműködik a rendőrséggel, hiszen a cégnek is érdeke a számítógépek használatánál a törvénytelenségek feltárása. A Coca-Cola belső szabályozása szerint csak az interneten vagy az általa telepített programok használhatók fel az üzemben.

Madarász János
Madarász János

Ez is érdekelhet