BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Westelé az üzleti mobil-előfizetések több mint 70 százaléka

A gazdálkodó szervezetek szinte mindegyike használ mobiltelefonokat, bár még napjainkban is léteznek olyan cégek, amelyek egyáltalán nem tartanak fenn mobiltelefon-előfizetést - derül ki a BellResearch és a Think Consulting jelentéséből. Igaz, a nagyvállalatok körében ilyen lényegében nem tapasztalható, a közép- és kisvállalatok körében azonban ez egyáltalán nem nevezhető kivételes esetnek.

2001. szeptember 10. hétfő, 08:52

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A vállalatok átlagosan 8,7 mobiltelefon-előfizetést tartanak fenn. A nagyvállalatok mobiltelefon-előfizetéseik számát tekintve kiemelkedő szereplői a piacnak - átlagosan 58 telefont üzemeltetnek, ugyanakkor az előfizetések átlagos száma mégsem tükrözi a szegmens alkalmazotti létszámát. Míg a vizsgálatba bevont cégek összességét tekintve minden ötödik dolgozóra jut egy előfizetés, a legnagyobb cégek esetében csak minden tizedik munkatárs részesül ebben a juttatásban. Ennek hátterében az áll, hogy a nagyvállalatok alkalmazottai között lényegesen több a fizikai, illetve nem vezető beosztású dolgozó, akik munkaköre nem kívánja meg a mobilkommunikációs eszköz alkalmazását.
A jelentés szerint a mobiltelefon-piac kétharmadát a Westel uralja, ugyanakkor az előfizetések száma alapján számított piaci részesedése ennél még nagyobb, 72 százalék. A Pannon GSM egyharmados, egynegyedes részesedést tudhat magáénak, míg a Vodafone csak néhány százalékos részt tudott „kihasítani”. A jelenlét és az előfizetések száma közötti különbség arra utal, hogy a cégek több Westel-, mint Pannon GSM- és Vodafone-előfizetést tartanak fenn előfizetéseik között.

Molnár Csaba
Molnár Csaba

Ez is érdekelhet