BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Milliárdos bevételkiesést okozott Pakson a 2-es blokk leállása

Múlt pénteken újraindították a Paksi Atomerőmű Rt. (PA 2-es blokkját) - jelentette be mai tájékoztatóján Baji Csaba a cég igazgatója. Az erőművi blokk június 22-i kábeltüze 1,150 milliárd forintos árbevétel kiesést okozott. A helyreállítás pedig 150 millió forintba került.

2001. július 18. szerda, 12:41

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A vezérigazgató közölte: a tervezettnél nagyobb első féléves árbevétel gyakorlatilag fedezte a kiesést. Az erőmű első féléves üzleti terve 42,377 milliárd forint árbevételről és 1,352 milliárdos adózás előtti eredményről szólt. Ezzel szemben az erőművi társaság 43,0 milliárd árbevételt és 2,8 milliárdos adózás előtti eredményt ért el.

Király Andrea
Király Andrea

Ez is érdekelhet