Az adósságtörlesztés fejében a MÁV öt darab mozdonyt bérel a horvátoktól, valamint 10 magyar személykocsi felújítására is sor kerül, kétmillió euró értékben. A felek emellett szeptembertől, a téli menetrendi időszakban egy teljesen horvát kocsikból álló szerelvényt közlekedtetnek a MÁV vonalain, és a kocsik bérleti díját teljes egészében a tartozás csökkentésére fordítják. Szintén az adósságrendezés keretében a horvát Kocar cég pedig egy villamos előfűtő telepet helyez el a Déli pályaudvaron.
