A cégeket vagy erősebb versenytársaik nyelik le, vagy egyszerűen eltűnnek a piacról, egyharmaduk már akár a következő hónapokban. A Deutsche Telekom máris keményen lépett fel az olcsó beszélgetések piacának négy szolgáltatója ellen, amelyek vonalat bérelnek tőle, de számlájukat nem rendezik. A Callino, a Gigabell és a Star Telecom már csődbe jutott, a TelDaFaxot pedig most csődeljárás fenyegeti. A Deutsche Telekom kintlévősége egyes számítások szerint immár egymilliárd márkát tesz ki.
