BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Gondban lesznek a német távközlési cégek?

A szakértők szerint Németországban csődhullám várható az új távközlési cégek között. A ma ismert vállalatok közül jelenlegi formájukban kétharmad nem lesz képes a túlélésre áll a Welt am Sonntagban közölt elemzésben.

2001. május 2. szerda, 10:12

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A cégeket vagy erősebb versenytársaik nyelik le, vagy egyszerűen eltűnnek a piacról, egyharmaduk már akár a következő hónapokban. A Deutsche Telekom máris keményen lépett fel az olcsó beszélgetések piacának négy szolgáltatója ellen, amelyek vonalat bérelnek tőle, de számlájukat nem rendezik. A Callino, a Gigabell és a Star Telecom már csődbe jutott, a TelDaFaxot pedig most csődeljárás fenyegeti. A Deutsche Telekom kintlévősége egyes számítások szerint immár egymilliárd márkát tesz ki.

Madarász János
Madarász János

Ez is érdekelhet