BUX 138821.67 -0,48 %
OTP 44890 -0,07 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Egyeztetés az FHB és a Postabank között

A Pénzügyminisztériumban az érintett társaságok bevonásával megkezdődött az egyeztetés a Postabanknak a Földhitel és Jelzálogbankban (FHB) tervezett tulajdonszerzéséről - közölte az MTI.

2001. április 3. kedd, 16:24

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Gyuris Dániel, az FHB vezérigazgatója elmondta: az első megbeszélésre a Magyar Posta, a Postabank és az FHB vezetői részvételével ma került sor, ám a konkrét elképzelés még nem körvonalazódott. Hozzátette: a Postabank tulajdonszerzésére vonatkozó tárcajavaslatot május 31-ig kell összeállítani. Gyuris Dániel hangsúlyozta, hogy a jelzáloglevelek postai forgalmazásával jelentősen növelhető lenne az értékesítés hatékonysága. Felhívta azonban a figyelmet arra, hogy a három társaság "összevonáshoz" jelentős törvénymódosításokra lenne szükség, mivel mindhárom intézményre más jogszabály rendelkezései vonatkoznak.
Az FHB vezérigazgatója jó esélyt lát arra, hogy a jelzáloglevelek - a tőzsdei kereskedelem keddi megindulásával - hosszú távon az állampapírokhoz hasonló biztonságú alternatívát jelentsenek az intézményi és a magánbefektetőknek. Az FHB az idén egy második nyilvános kibocsátású sorozattal is megjelenik a piacon. A tervek szerint a változó kamatozású szériát nyár végén, ősz elején jegyezhetik a befektetők. E sorozat össznévértéke - több rábocsátással - meghaladja a 10 milliárd forintot. A fix kamatozású sorozatból is további 2-3 milliárd forintos rábocsátás várható ebben az időszakban, ami az FHB reményei szerint tovább növeli a papírok likviditását.
Az első, a márciusban kibocsátott, fix kamatozású jelzáloglevelek kamatfelára 60 bázispont volt az állampapírok referenciahozamához képest, ami jelzi a befektetők bizalmát a jelzálogbank szerint.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet