BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Posta Vodafone-részesedését az Antenna Hungária venné meg

A Magyar Posta kiszállna a szolgáltatásait Vodafone márkanév alatt értékesítő V.R.A.M. Rt.-ből. A mobilcég magyar tulajdonosai 20 százalékban az Antenna Hungária Rt. (AH), 10 százalékban pedig a Magyar Posta.

2001. március 23. péntek, 13:15

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az AH 5 százalékos opcióval rendelkezik a Posta V.R.A.M.-részvényeinek megszerzésére, de a cégek között már tárgyalások folynak a fennmaradó 5 százalék átadásáról is. A Posta stratégiájában szerepel továbbá, hogy szolgáltatója lenne az úgynevezett kormányzati TETRA-rendszernek. A társaság a BM, a honvédség, a Westel 450, illetve az AH hálózatát venné igénybe e szolgáltatásnál. Mint finanszírozóra, a rendszer szállítóira (Például Motorola, Nokia) is számítana, de szóba jöhet a hitelből történő rendszerépítés is. Ehhez kormányzati döntés szükséges, ám azt nem tudni, hogy az mikorra várható - jelentette ki Kalmár István, a Magyar Posta elnök-vezérigazgatója.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet