BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Posta apportként kaphatná a Postabank 15 százalékos pakettjét

A Magyar Posta szándéka, hogy - leányvállalatként - egy biztosítótársaságot hozzon létre, illetve, hogy első körben 15 százalékos részesedést szerezzen a Postabankban. Ez utóbbi oly módon történhetne meg, hogy a pénzintézet tulajdonosai (PM, ÁPV Rt.) apportálnák az említett részvénycsomagot a Postába. Jelenleg törvényi szabályozás maximálja a pakettet 15 százalékban, ám a Posta később a bank 100 százalékos tulajdonosa akar lenni.

2001. március 23. péntek, 13:10

Economx
Economx

Ez is érdekelhet