A Magyar Posta szándéka, hogy - leányvállalatként - egy biztosítótársaságot hozzon létre, illetve, hogy első körben 15 százalékos részesedést szerezzen a Postabankban. Ez utóbbi oly módon történhetne meg, hogy a pénzintézet tulajdonosai (PM, ÁPV Rt.) apportálnák az említett részvénycsomagot a Postába. Jelenleg törvényi szabályozás maximálja a pakettet 15 százalékban, ám a Posta később a bank 100 százalékos tulajdonosa akar lenni.
2001. március 23. péntek, 13:10
