BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Negyedmilliárdos veszteséggel zárja az évet a Békési Gabona Rt.

Előreláthatólag mintegy 250 millió forintos veszteséget kénytelen elkönyvelni az idén a Békési Gabona (BG) Rt. – tudtuk meg a cég délelőtti sajtótájékoztatóján Vermes Andrástól, a többségi tulajdonos Agrograin Kereskedelmi Rt. ügyvezető igazgatójától. A veszteség döntően azokból a be nem tartott szerződésekből fakad, melyeket a BG a gazdákkal kötött – vélekedett Vermes, aki hozzátette, az aszálykárra tekintettel az Agrograin az eredetileg 70 ezer tonna kukoricáról szóló, BG-vel kötött szerződést 30 ezer tonnára módosította.

2000. december 21. csütörtök, 15:51

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Vermes állítása szerint azonban a gazdák a megtermelt kukorica mennyiségének csak mintegy 15 százalékát adták át a társaságnak, ugyanis az idén februárban és márciusban megkötött adásvételi szerződésekben szereplő 17-18 ezer forintos tonnánkénti ár időközben magasabb szintet ért el. A BG-nek ezért 20 ezer tonna kukoricát kellett felvásárolnia 32-33 ezer forintos áron amelyen így 350 millió forintos vesztesége keletkezett. A BG mintegy 100-150 gazdát kíván perelni, s a jövőben nem kíván előszerződést kötni a termelőkkel.

Ádám Viktor
Ádám Viktor

Ez is érdekelhet