Vermes állítása szerint azonban a gazdák a megtermelt kukorica mennyiségének csak mintegy 15 százalékát adták át a társaságnak, ugyanis az idén februárban és márciusban megkötött adásvételi szerződésekben szereplő 17-18 ezer forintos tonnánkénti ár időközben magasabb szintet ért el. A BG-nek ezért 20 ezer tonna kukoricát kellett felvásárolnia 32-33 ezer forintos áron amelyen így 350 millió forintos vesztesége keletkezett. A BG mintegy 100-150 gazdát kíván perelni, s a jövőben nem kíván előszerződést kötni a termelőkkel.
