BUX 139878.08 0,18 %
OTP 45990 0,04 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nincs mese, tovább ütik a forintot

Egyelőre messze nem a forint meneteléséről szól 2025: sőt, további kulcsszinteket lép át az árfolyam az euróval és a dollárral szemben.

2025. január 3. péntek, 10:48

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A jelek szerint nincs változás, továbbra is a forint shortolásával lehet igazán szép hasznot zsebre tenni a devizapiacon. Ennek megfelelően egy euróért péntek délelőtt már több mint 415 forintot kérnek, a dollárt szinte aranyáron mérik (403 forint felett), s a font jegyzésára is átlendült a lélektani 500 forintos szinten. 

A forint szempontjából jelentős az ellenszél, a dollár továbbra is menetel a világ szinte összes devizájával szemben, ilyen esetben a feltörekvő piaci fizetőeszközökre általában rájár a rúd, nincs igazán rájuk kereslet a befektetők részéről. Az amerikai deviza nagyon megy, már kevesebb mint 103 dollárt kell adni 100 euróért, 2022 novembere óta most először.

A dollár erősödése mögött a hozamok alakulása is szerepet játszik, az egy éves amerikai kincstárjegy most 4,17 százalékot hoz, ugyanez forintban 5,24 százalék. Emellett pedig a monetáris politikával kapcsolatos várakozások erősítik az amerikai dollárt: a Fed az év elején kivárhat a kamatcsökkentésekkel, míg az eurókamatok lefele fognak mozogni, nem lehet várni a lazítással, annyira rossz állapotban van a kontinens gazdasága.

Az Európai Központi Bank döntéshozóinak legutóbbi megszólalásai a kamatcsökkentés folytatását valószínűsítik, míg az MNB több hónapig szüneteltetheti a lazítást. Ennek segítenie kellene a forintot, de a dollár szárnyalása nyomás alá helyezi a kisebb devizákat –

kommentálta a forint gyengülését pénteken az Erste.  

Mindenkit kinyír az erős dollár, és a forint sem menekül
A dollár szakadatlan erősödése nem jó a forintnak, mint ahogy más feltörekvő piaci devizáknak sem.
Sárosi Viktor
Sárosi Viktor
A főiskola elvégzése után rögtön újságíróként kezdtem dolgozni, már akkor is hiány volt a gazdasági területen mozgó kollégákból, ezért én is ilyen témákkal kezdtem foglalkozni. A szakterület szép lassan a tőzsde és tágabb értelemben vett pénz- és tőkepiac lett, amit ettől függetlenül is követek, mivel magánbefektetőnek is tartom magam, a portfóliómat aktívan kezelem. A Népszava gazdasági rovata után a 2000-es évek elején az Index tőzsde és gazdaság rovatai következtek, innen pedig kitérő a reklámügynökségek, nyomdai produkciós cégek felé. Majd ismét tőzsdei újságírás, 2017-től a nyomtatott, később az online Világgazdaságnál, most pedig az Economxnél. Szakterületek: magyar tőzsdei cégek, állampapírok, forintárfolyam, befektetési alapok.

Ez is érdekelhet