Kiugró profitot érhettek el azok a befektetők, akik az év elején bevásároltak európai hadiipari részvényekből, főleg akkor, ha a választásuk a német Rheinmetallra esett. A társaság részvényeinek árfolyama az év elejétől 195 százalékkal nőtt, azaz közel a háromszorosára emelkedett.
A Rheinmetall-papírok Ukrajna 2022 februári lerohanásakor 100 eurót értek, jelenleg pedig 1770-et, vagyis extrém magas, 1670 százalékos nyereséget lehetett elérni alig több mint 3 év alatt.
Kapcsolódó

Az árfolyam exponenciális növekedésével a társaság piaci kapitalizációja már meghaladja a 81 milliárd eurót, amivel a Rheinmetall a 34. legértékesebb tőzsdén jegyzett európai vállalat, közvetlenül a Ferrari előtt.
A tőzsdei árfolyam már a 12-havi gördülő (egy részvényre jutó) nyereség 96-szorosát tükrözi, tehát elég magasan értékelt vállalatról van szó, ez a kiugró P/E adat kétféleképp normalizálódhat, vagy a megtermelt profit zárkózik fel az előreszaladt árfolyamhoz, vagy pedig a tőzsdei árra vár korrekció.
Az első negyedéves főbb számok alapján mégsem tűnik nagyon túlzónak, ami a tőzsdén történik a Rheinmetall papírokkal. Háromhavi árbevételük meghaladta a 2,3 milliárd eurót, míg elemzők 2 milliárd euró alatti értékre számítottak. Éves összevetésben 46 százalékkal nőttek a bevételek a Rheinmetallnál, a megrendelésállományuk pedig már a 63 milliárd eurót közelíti.
A jelenleg érvényben lévő németországi, 55 milliárd eurós keretmegállapodás folyamatosan alakul át valós megrendelésekké, amelyek a következő 4 évre szólnak. Elemzők szerint a bevétel robbanásszerű bővülésének is lényegében ez a magyarázata, vagyis a védelmi ágazatban elért organikus növekedés.
A különálló divíziók közül a védelmi járműértékesítésen 952 millió euró bevétele lett a Rheinmetallnak, duplája az egy évvel megelőző időszaknak. Főleg a lánctalpas és taktikai járművek szállítása dobta meg a számokat. A fegyverek és lőszerek forgalma pedig majdnem elérte a 600 millió eurót, főleg a tüzérségi és harckocsi lövedékekre nőtt meredeken a kereslet.
Az egyes amerikai elemzőknél csak Re-arm-Metallként becézett társaság kilátásai több mint pozitívak: vezérigazgatójuk a közelmúltban Mark Rutte NATO-főtitkárral folytatott megbeszélése után jelezte, az európai védelmi kiadások már 2029-re elérhetik a GDP 3,5 százalékát, a korábban várt 2032-es dátum előtt.
Az európai védelmi rendszerek iránt megnőtt keresletet leginkább az ukrajnai konfliktus fűti, pontosabban az, hogy a háború rávilágított az európai biztonság sebezhetőségére, amiatt elkerülhetetlenné vált, hogy a tagországok felülvizsgálják védelmi stratégiáikat.
Így teljesítenek idén az európai védelmi ipari cégek részvényei, illetve az ezekbe fektető ETF:
- STOXX Europe Aerospace & Defense ETF: 58 százalék
- Safran 21,4 százalék
- Airbus 1,1 százalék
- Rolls Royce 39,3 százalék
- BAE Systems 54,1 százalék
- Thales 83,4 százalék
- Leonardo 95,2 százalék
- MTU Aero Engines 5,7 százalék
- Saab B 91,7 százalék
Tájékoztatás
A jelen oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadóval!
Kövesse az Economx.hu-t!
Értesüljön időben a legfontosabb gazdasági és pénzügyi hírekről! Kövessen minket Facebookon, Instagramon vagy iratkozzon fel Google News és YouTube-csatornánkra!
Legolvasottabb
Trump ismét meglépte a váratlant, milliók áldják érte

Tandemugrás áldozata lett egy oktató és egy négygyermekes anyuka

Meggondolta magát a patinás német autóóriás, mégsem kérnek annyira az elektromos átállásból

Mindent ellepnek: ruhát, ételt, autót – hatalmas invázió indul a Balatonnál

Lecsap a lakosság haragja az utcán hagyott roncsautókra

Ezen a vasúti fővonalon utazna? A MÁV szerint nem jó ötlet

Most lett elege az EU-nak, amiért a magyar kormány a Lidlt és társait szívatja
Rossz híreket kapott Brüsszelből az Orbán-kormány: már csak két és fél évig engedné az EU az orosz energiát

Bekövetkezik, amitől tartottunk: indul a meredek áremelkedés a kutakon
