BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ezek a vállalatok most nagy löketet kaphatnak a tőzsdén

Az újonnan bevezetett tőzsdeindex felülvizsgálatát negyedéves gyakorisággal végzi majd a BÉT.

2024. február 19. hétfő, 13:19

Fotó: Economx / Lowescher Ábel
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Ma elindult a Budapesti Értéktőzsde XTEND indexe, ami a Xtend platformon megtalálható kibocsátók részvényeinek teljesítményét tükrözi, napi számítás mellett – írja közleményében a BÉT. Az indexet negyedéves gyakorisággal vizsgálja felül a tőzsde.

A közlemény szerint az XTEND indexbe való bekerülésével a kibocsátók számára az eddiginél nagyobb láthatóságot és erőteljesebb tőkepiaci jelenlétet biztosít.

A fejlesztés egyúttal egy újabb lépcsőfoka a középvállalati szektor fejlődésének támogatására irányuló stratégiai céloknak.

Végh Richárd, a Budapesti Értéktőzsde vezérigazgatója úgy nyilatkozott, hogy a BÉT középvállalatok tőzsdére lépésének ösztönzésére irányuló munkája sikeres volt. Úgy véli, hogy az új index elindulása lehetővé teszi a befektetők számára, hogy naprakész információhoz jussanak a szegmens teljesítményéről, közvetetten pedig jótékony hatással lehet a likviditásra is.

Az új CETOP-index-szel pedig azt a célt támogatjuk, hogy referenciaként szolgáljon a közép-európai térség iránt érdeklődő befektetők számára – mondta a vezérigazgató.

Szárnyaló Mol, kivonuló OTP – sűrű hetet zárt a BÉT
A Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvényindexe, a BUX 786,77 ponttal, 1,21 százalékkal emelkedett a héten a múlt pénteki záráshoz viszonyítva, így 65 769,75 ponton fejezte be a hetet. Az összforgalom 37,747 milliárd forintról 49,618 milliárd forintra nőtt heti összevetésben, a vezető részvények a Richter kivételével erősödtek.
Zádori Bence
Zádori Bence
Szerkesztő
Újságírói tanulmányait 2018-ban végezte el a Szegedi Tudományegyetem Kommunikáció- és Médiatudományi Tanszékén. Első munkáit még kulturális újságíróként, a ContexUs hasábjain írta, később a szegedi egyetem sajtóosztályán szerkesztette az egyetemi magazint, gyakornokként. 2021 tavaszától egészen 2023-ig Szeged helyi ügyeivel foglalkozott, többek között a helyei egyetemi és kulturális közösségekkel, a tudományos élettel, emellett pedig a városi közgyűlés egyik tudósítója volt. 2023 júliusában csatlakozott az Economx csapatához, mely akkor még Napi.hu-ként volt ismert. Főként a mesterséges intelligencia, a technológiaipar, a turizmus és a belpolitika témájában ír. Hobbija a hátizsákos utazás és a filozófia.

Ez is érdekelhet