A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 193,9 pontos, 0,14 százalékos csökkenéssel, 139 301,72 ponton zárt kedden.
Aradványi Péter, az Equilor Befektetési Zrt. vezető elemzője az MTI-nek elmondta: a nemzetközi folyamatok határozták meg a hazai kereskedést, a hangulat elromlott Európában és Amerikában is. Hozzátette ugyanakkor, a budapesti tőzsde felülteljesítőnek számított a nyugat-európai piacokhoz képest, a forgalom átlag feletti volt.
A Magyar Telekom forgalma a saját részvény visszavásárlási programja miatt ugrott meg. Az OTP, Richter érdemben nem változott, a Mol részvények ára az olajár csökkenése miatt esett.
A Mol 68 forinttal, 1,78 százalékkal 3750 forintra, a Magyar Telekom árfolyama 30 forinttal, 1,08 százalékkal 2754 forintra esett. Az OTP-részvények ára 380 forinttal, 0,85 százalékkal 45 300 forintra, a Richter-papírok árfolyama 70 forinttal, 0,59 százalékkal 11 930 forintra nőtt.
