BUX 139000.98 1,0 %
OTP 44590 1,39 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Szembe ment a világgal a BUX, a Richter is beleremegett

Vegyesen alakult az összkép a Budapesti Értéktőzsdén. A BUX, szemben a nemzetközi trenddel, csökkent.

2025. május 12. hétfő, 18:44

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 329,72 pontos, 0,35 százalékos csökkenéssel, 93 731,95 ponton zárt hétfőn. Szemán Péter, az Equilor Befektetési Zrt. elemzője szerint a BÉT nem csupán a visszaesés miatt nem zárt jó napot, hanem azért is, mert a nemzetközi hangulat egyébként kedvezően alakult, az európai tőzsdeindexek többnyire növekedéssel kezdték a hetet.

A hétfőn megjelent hírek csak Richter árfolyamát érintették közvetlenül, mivel az amerikai gyógyszerárak korlátozása jelentősen befolyásolhatja a vállalat ottani bevételeinek alakulását.

A Mol árfolyama 28 forinttal, 0,91 százalékkal 3040 forintra, a Richter-papírok árfolyama 250 forinttal, 2,3 százalékkal 10 600 forintra esett. Az OTP-részvények ára 180 forinttal, 0,67 százalékkal 27 130 forintra erősödött, a Magyar Telekom árfolyama nem változott, 1650 forint maradt.

A kis és közepes részvények indexe, a BUMIX 8454,58 ponton zárt hétfőn, ez 16,44 pontos, 0,19 százalékos csökkenés a pénteki záráshoz képest.

Rekordév után csúcsosztalék: 93 milliárdot fizet ki a Richter
A Richter közgyűlésén megszavazták, hogy a részvényesek 509 forintos osztalékot kapnak. Orbán Gábor a Richter vezérigazgatója kiemelte, idén új osztalékpolitikát határoztak meg.
Ha többre kíváncsi, itt olvashat tovább.
Z. B.
Z. B.

Ez is érdekelhet