BUX 139130.35 1,09 %
OTP 44650 1,52 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Visszapattant a hét techóriás a Trump-csúszda után, mégsem rúgják be a piac motorját

Hiába a visszakapaszkodás és az újult erőre kapás, a tőzsdéken a hét legfőbb amerikai technológiai cég érdemi megizmosodása, illetve a tőzsdék katalizálása még várat magára.

2025. április 30. szerda, 21:10

Fotó: Getty Images / Spencer Platt
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A legjelentősebb amerikai technológiai részvények, amelyek a „magnificent sevenként” ismertek, egy meredek zuhanás után némileg visszanyerték erejüket, de a néhány hétig tartó növekvő értékelések és a csökkenő nyereségelőny megnehezítheti számukra, hogy a Wall Streetet felfelé hajtsák – adta hírül a Reuters.

Felidézték, a szóban forgó techóriások, az Apple, a Microsoft, az Nvidia, a Google-t magába foglaló Alphabet, az Amazon, a Facebookot integráló Meta és a Tesla részvényei 2025-ben megbotlottak, lehúzva azokat a benchmark, referencia indexeket, amelyeket a csúszásukat megelőző két évben rekordmagasságokig emeltek.

A magasan értékelt részvények árfolyamai komoly ingadozásokat, illetőleg gyengülési ívet írtak le, ami nem csoda, 

mivel a befektetők aggodalma megnőtt Donald Trump amerikai elnök vámjainak gazdasági következményei miatt. A hónap elején egy az az alapkezelők körében végzett BofA-felmérésben a legforgalmasabb kereskedett eszközként az arany váltotta fel a hét nagyot, és két év után először átadták ezt a címet a nemesfémnek a havi felmérésben.

Az okostelefonokat és a számítógépeket visszamenőleg mentesítette az új vámok alól Trump
A nagy technológiai cégek, mint az Apple, az Nvidia, a Microsoft és a tágabb értelemben vett technológiai ipar fellélegezhetnek ezen a hétvégén. Részletek.

A részvénycsoport érdemben fellendült, mióta Trump április 9-én felfüggesztette a legszigorúbb vámjait. A hét részvény árfolyama az elmúlt napokban a szélesebb piaccal együtt folyamatosan emelkedett, miközben biztató jelek utaltak a kereskedelmi háború enyhülésére. Az e heti eredmények próbára teszik a fellendülés erejét, a csoport négy tagja jelentést tesz közzé:

a Microsoft és a Facebook anyavállalata, a Meta szerdán rukkol elő, az Apple és az Amazon pedig csütörtökön ismerteti friss számait eredménybeszámolójában.

„Visszatértünk az olyan árazási módszerekhez, amelyek talán jobbak is lehetnek, mint a legrosszabb forgatókönyvek, amikor néhány kereskedelmi megállapodást bejelentenek” – fogalmazott a B Riley Wealth vezető piaci stratégája. 

Amikor a kockázatmentesítésről a kockázatvállalásra való visszatérésre váltunk, az minden bizonnyal először az összes technológiával kapcsolatos dologban, és különösen a Mag Sevenben fog megmutatkozni

– fűzte hozzá Art Hogan.

A lap emlékeztetett, a techrészvények csoportjának 2025-ös küzdelmei drámai változást jelentenek az azt megelőző két évhez képest.

Tőzsdepánik? A fél magnificent seven már jobban áll, mint a vámsokk napján
Kilőttek a tőzsdék a hírre, hogy az amerikai elnök 90 napig tíz százalékra csökkentette a korábban kihirdetett vámokat az együttműködő országokkal szemben. Bővebben.

 A magnificent seven lenyűgöző nyereségei azt jelentették, hogy az S&P 500 index 58 százalékos kétéves hozamának több mint feléért voltak felelősek 2023-ban és 2024-ben.
Általánosságban elmondható, hogy az S&P 500 többi része jobban teljesített idén, mint a hét megakapitalizációjú vállalat.

Sándor Zoltán
Sándor Zoltán
Gyerekkorától kezdve szeret írni, miközben a számok világa sem áll tőle távol. Az Eötvös Loránd Tudományegyetem történelem alapszakán szerzett diplomát, majd a mesterszakot mint okleveles politológus szintén az ELTE-n végezte. Tanulmányait követően, mivel vonzotta a politikai újságírás, az online médiában helyezkedett el, 2021 februárjában az Alfahír munkatársaként kezdte szakmai pályafutását, 2024 novembere óta pedig az Economx szerkesztőségében dolgozik a gazdasági, üzleti és pénzügyi profilú lap munkatársaként. Hangsúlyosan közélettel foglalkozó újságíróként tevékenykedik, munkája során törekszik az alaposságra, a precizitásra és az adatközpontúságra, a kül- és belpolitika világán túl kiemelten a választások, a gazdaság, a demográfia, az energetika, a kultúra és a történelem különféle témáiban egyaránt ír, miközben a technológia bizonyos vetületei, a mesterséges intelligencia sem áll tőle távol.

Ez is érdekelhet