BUX 138410.77 0,57 %
OTP 44440 1,05 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Óvatos kriptováltásba kezd a Deutsche Bank

Korábban nehezen talált banki partnereket magának a kriptoipar, főként amióta a Silvergate Capital, a Signature Bank és a Silicon Valley Bank összeomlottak. Most azonban újra nyitott kapukat döngetnek.

2024. június 4. kedd, 20:36

Fotó: Getty Images / NurPhoto / Jakub Porzycki
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Deutsche Bank ugyanis a jelek szerint helyi bankszámlaszámokat kínál a németországi Bitpanda-felhasználók számára. Ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy a Bitpanda fiat valuták befizetése vagy kivonása a legnagyobb német bankon keresztül történik, ami azért lényeges, mert egyes bankok egyáltalán nem engedik, hogy a kriptotőzsdékre utaljanak pénzt az ügyfeleik.

A Reuters azt írja, a 2014-ben alapított, bécsi bázisú Bitpanda 4 millió felhasználóval rendelkezik, és többek között törtrészvényeket, nemesfémeket és  kriptovalutákat kínál. A szabályozó hatóságok korábban aggodalmukat fejezték ki amiatt, hogy a  kriptopiac okozta felfordulás a bankokkal való együttműködések elmélyülésével átterjed a főáramú pénzügyekre, ugyanakkor az elemzők szerint továbbra is korlátokba ütköznek a kapcsolatok.

Ole Matthiessen, a Deutsche Bank globális készpénzkezelésért felelős vezetője szerint ugyanakkor a pénzintézet nagyon óvatos megközelítést alkalmaz, és csak olyan partnerekkel és ügyfelekkel dolgozik együtt, akik erős megfelelési folyamatokat mutatnak fel, valamint amelyek szabályozott környezetben működnek és a kockázat szempontjából megfelelnek a jelenlegi, emelkedett elvárásaiknak.

A Bitpanda már a Deutsche Bank vállalati ügyfeleként van jelen Ausztriában és Spanyolországban is, itt azonban nem rendelkeznek ügyfélkapcsolatokkal.

Lebukott az osztrák bank Oroszországban, de mindent tagadnak
Egy csomó hirdetésben keres új alkalmazottakat orosz tevékenységéhez a Raiffeisen. Úgy, hogy elvileg kivonulnának az országból. Amikor kiderült, pánikszerűen kezdték el keresni a felelősöket és rendszerhibára hivatkoztak.
Ha többre kíváncsi, itt olvashat tovább→
Zádori Bence
Zádori Bence
Szerkesztő
Újságírói tanulmányait 2018-ban végezte el a Szegedi Tudományegyetem Kommunikáció- és Médiatudományi Tanszékén. Első munkáit még kulturális újságíróként, a ContexUs hasábjain írta, később a szegedi egyetem sajtóosztályán szerkesztette az egyetemi magazint, gyakornokként. 2021 tavaszától egészen 2023-ig Szeged helyi ügyeivel foglalkozott, többek között a helyei egyetemi és kulturális közösségekkel, a tudományos élettel, emellett pedig a városi közgyűlés egyik tudósítója volt. 2023 júliusában csatlakozott az Economx csapatához, mely akkor még Napi.hu-ként volt ismert. Főként a mesterséges intelligencia, a technológiaipar, a turizmus és a belpolitika témájában ír. Hobbija a hátizsákos utazás és a filozófia.

Ez is érdekelhet