BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Enyhén csökkent a BUX márciusban

A legnépszerűbb részvények listáján az OTP, a Richter és a MOL végeztek az élen.

2024. április 2. kedd, 16:28

Fotó: Napi.hu / Lowescher Ábel
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A BUX index enyhe, 0,8 százalékos csökkenéssel zárta a márciust, de még így is 65 ezer pont felett tartotta magát. Az azonnali részvénypiac forgalma tartotta magát a februárihoz hasonló szinten, 219,6 milliárd forintot tett ki.

A Budapesti Értéktőzsde sajtóközleményében azt írja, hogy a legnépszerűbb részvények listájának élén az OTP Bank, a Richter Gedeon és a MOL zárt, 128,9, 42,6 és 23,3 milliárd értékű forgalommal. A brókercégek közül az Erste, a Concorde és a Wood & Company emelkedett ki.

A BÉT megemlítette, hogy az enyhe csökkenés ellenére márciusban is csúcsot döntött a BUX: március 12-én 66 455 ponttal zárt.

A közlemény szerint a nemzetközi piacon a visszafogott emelkedés volt a jellemző, azonban az amerikai indexek közül az S&P 500, Európában pedig a német DAX mutató is csúcsokat döntött. A hónap slágerágazata a szektorok között a hadiipar volt, a hónap slágerterméke pedig a kakaó.

BÉT megjegyzi, hogy a hónap során bevezették a Delta Technologies kamatozó részvénysorozatát, továbbá fontos piaci mérföldkőnek nevezte a BÉT Mentor meghirdetését is.

A BÉT most a közepes vállalatoknak kedvezne
A Budapesti Értéktőzsde (BÉT) támogatási programot hozott létre közepes vállalatok számára, hogy a fejlődésükhöz szükséges legfontosabb területeken segítse őket. Ha többre kíváncsi, itt olvashat tovább >>>
Zádori Bence
Zádori Bence
Szerkesztő
Újságírói tanulmányait 2018-ban végezte el a Szegedi Tudományegyetem Kommunikáció- és Médiatudományi Tanszékén. Első munkáit még kulturális újságíróként, a ContexUs hasábjain írta, később a szegedi egyetem sajtóosztályán szerkesztette az egyetemi magazint, gyakornokként. 2021 tavaszától egészen 2023-ig Szeged helyi ügyeivel foglalkozott, többek között a helyei egyetemi és kulturális közösségekkel, a tudományos élettel, emellett pedig a városi közgyűlés egyik tudósítója volt. 2023 júliusában csatlakozott az Economx csapatához, mely akkor még Napi.hu-ként volt ismert. Főként a mesterséges intelligencia, a technológiaipar, a turizmus és a belpolitika témájában ír. Hobbija a hátizsákos utazás és a filozófia.

Ez is érdekelhet