BUX 139950.60 0,23 %
OTP 45950 -0,04 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Mínuszban zárta a hetet a BUX

Eséssel fejezte be a hetet a BUX, miután közel fél százalékos csökkenéssel zárt pénteken.

2023. szeptember 1. péntek, 17:18

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvényindexe, a BUX 270,04 pontos, 0,48 százalékos csökkenéssel, 55 504,98 ponton zárt pénteken. A részvénypiac forgalma 9,7 milliárd forint volt, a vezető részvények vegyesen teljesítettek az előző napi záráshoz képest.

Árokszállási Zoltán, az Equilor Befektetési Zrt. vezető elemzője az MTI-nek elmondta, hogy enyhén negatív befektetői hangulatban esett a BUX.

Az OTP papírjaiban folytatódott a technikai korrekció, a befektetők egy része a Moody's esti döntése előtt vált meg részvényeitől. Az Opus-szal kapcsolatban nem érkeztek hírek, az árfolyam 12 százalékkal ugrott pénteken, így továbbra is komoly volatilitás jellemzi a kereskedést – fogalmazott.

  • A Mol árfolyama nem változott, 2662 forinton zárta a kereskedést 698,2 millió forintos forgalomban.
  • Az OTP-részvények ára 395 forinttal, 2,75 százalékkal 13 970 forintra csökkent, forgalmuk 5,8 milliárd forintot tett ki.
  • A Magyar Telekom árfolyama 5,0 forinttal, 1,07 százalékkal 463 forintra esett, forgalma 169,1 millió forint volt.
  • A Richter-papírok árfolyama 140 forinttal, 1,59 százalékkal 8965 forintra nőtt, a részvények forgalma 913,9 millió forintot ért el.

A kis és közepes részvények indexe, a BUMIX 4591,21 ponton zárt pénteken, ez 153,10 pontos, 3,45 százalékos emelkedés a csütörtöki záráshoz viszonyítva.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet