BUX 139877.87 0,18 %
OTP 45890 -0,17 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Mínuszban zárt a BUX

A BÉT részvényindexe közel félszázalékos csökkenéssel zárt pénteken.

2023. augusztus 25. péntek, 17:31

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 315,90 pontos, 0,55 százalékos csökkenéssel, 56 912,43 ponton zárt pénteken. A részvénypiac forgalma 8,8 milliárd forint volt, a vezető részvények vegyesen teljesítettek az előző napi záráshoz képest.

Varga Zoltán, az Equilor Befektetési Zrt. szenior elemzője az MTI-nek elmondta: a globális trendeknek megfelelően mozgott a hazai piac, de a BUX alulteljesített a főbb nyugat-európai indexekhez képest.

Magyar vonatkozású hír nem érkezett a hét utolsó kereskedési napján, a nemzetközi hangulat inkább negatív volt, a befektetők elsősorban az amerikai jegybank szerepét betöltő Fed elnökének pénteki beszédére figyeltek - jelezte.

A magyar tőzsdén átlag alatti volt a forgalom, az OTP és a Magyar Telekom gyengült, a Mol és a Richter kicsit tudott emelkedni:

  • a Mol 2 forinttal, 0,07 százalékkal 2746 forintra erősödött, 1,3 milliárd forintos forgalomban;
  • az OTP-részvények ára 195 forinttal, 1,34 százalékkal 14 305 forintra csökkent, forgalmuk 3,3 milliárd forintot tett ki;
  • a Magyar Telekom árfolyama 6,5 forinttal, 1,42 százalékkal 452,50 forintra esett, forgalma 89,3 millió forint volt;
  • a Richter-papírok árfolyama 40 forinttal, 0,44 százalékkal 9165 forintra nőtt, a részvények forgalma 1,4 milliárd forintot ért el.

A BUMIX 4768,57 ponton zárt pénteken, ez 28,48 pontos, 0,59 százalékos csökkenés a csütörtöki záráshoz viszonyítva.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet