BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Röpködnek a mínuszok Európa tőzsdéin

Gyengüléssel nyitottak a vezető nyugat-európai tőzsdék.

2023. június 15. csütörtök, 09:56

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Mínuszban indítottak a vezető nyugat-európai tőzsdék csütörtökön:

  • a londoni FTSE-100 index 0,28 százalékkal,
  • a frankfurti DAX30 index 0,22 százalékkal,
  • a párizsi CAC-40 index pedig 0,33 százalékkal gyengült

a kereskedés indításakor. Az euróövezeti vállalatok gyűjtőindexei közül az EuroStoxx50 index 0,35 százalékkal csökkent.

A BUX is gyengüléssel kezdte a napot, miután 0,12 pontos csökkenéssel, 49 959,45 ponton nyitott.

Drágult az olaj és a gáz

A csütörtöki tőzsdenyitáskor az északi-tengeri Brent olajfajta ára hordónként 44 centtel (0,60 százalékkal), 73,64 dollárra nőtt.

Az arany ára unciánként 1,25 százalékkal (24,65 dollárral), 1944,25 dollárra csökkent.

Az európai gázár az irányadónak számító TTF holland gáztőzsdén a legközelebbi, júliusi határidős jegyzésben megawattóránként 38,62 eurón állt 9 órakor, ami 0,80 százalék emelkedés a szerdai záróértékéhez képest. A gázár három hónapja 45,28 eurón, egy éve 80,95 eurón zárt.

Kilenc órakor az euró 371,60 forintra erősödött a szerda esti 371,48 forintról, a frank jegyzése 379,18 forintról 379,88 forintra emelkedett, a dollár pedig 342,18 forintról 343,65 forintra drágult.

Az euró 1,0811 dollárra gyengült a szerda esti 1,0859 dollárról.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet