BUX 139833.38 0,15 %
OTP 45890 -0,17 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Jól indult a hét az európai tőzsdéken

Pluszban indítottak hétfőn a főbb nyugat-európai tőzsdemutatók a pénteki záróértékükhöz képest.

2023. február 27. hétfő, 09:40

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Jól kezdődött a hét a nyugat-európai piacokon. A pénteki záróértékhez képest az euróövezeti EuroStoxx50 index 1,20 százalék pluszt jelzett a hétfői nyitáskor.

  • A londoni FTSE index 0,75 százalékkal, 
  • a frankfurti DAX index 0,83 százalékkal, 
  • a párizsi CAC-40 index pedig 1 százalékkal erősödött a kereskedés kezdetén. 

Az északi-tengeri Brent olajfajta hordónkénti ára 24 centtel (0,29 százalékkal), 82,58 dollárra csökkent. Az arany ára unciánként 0,02 százalékkal (55 centtel), 1817,65 dollárra nőtt.

Az euró 380,82 forintra erősödött a péntek esti 380,03 forintról, a frank jegyzése 383,42 forintról 383,52 forintra nőtt, a dolláré pedig 360,42 forintról 361.08 forintra emelkedett. Az euró a péntek esti 1,0543 dollárról 1,0551 dollárra erősödött 9 órára.

Az európai gázár csökkent a kereskedés első órájának végére. A holland gáztőzsdén a legközelebbi, márciusi határidős jegyzésben 1 megawattóra 48,65 euróba került, ami 4,63 százalékkal alacsonyabb a pénteki záróértékéhez viszonyítva. Három hónapja 129,19 eurón, egy éve 88,53 eurón zárt.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet