BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megdőlt a részvény-visszavásárlási rekord a londoni tőzsdén

Rekordértékű, 55 milliárd fontnyi részvény-visszavásárlást hajtottak végre a londoni tőzsde FTSE100 indexében szereplő legnagyobb forgalmú vállalatok idén – írta a The Times szerdai számában.

2022. december 28. szerda, 12:31

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az előző rekord 2018-ban született, akkor a blue chipek 34 milliárd font értékben vásároltak vissza részvényeket.

Az AJ Bell befektetési platform szerint idén a Shell és a BP olaj- és gázipari társaság költött legtöbbet részvény-visszavásárlásra, előbbi 13,8 milliárd fontot, utóbbi 8,2 milliárd fontot.

A blue chipek a tőzsdék gyengélkedését kihasználva vásároltak vissza rekordszámú részvényt – jegyezte meg a lap.

A BP árfolyama 52 héten belül 329,9-504,4 font, a Shellé pedig 1607,2-2557 font között mozgott. A FTSE100 mutatója ugyancsak 52 héten belül 6707,62-7687,27 pont között mozgott.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet