BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Erősödéssel zártak a vezető nyugat-európai tőzsdék

Pluszban zártak a vezető nyugat-európai tőzsdeindexek szerdán. A londoni FTSE-100 mutató 0,71 százalékkal, a frankfurti DAX-index 1,14 százalékkal, a párizsi CAC-40 index pedig 0,41 százalékkal zárt magasabban az előző napi értékénél.

2022. október 26. szerda, 19:08

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az euróövezeti vállalatok gyűjtőindexei közül az EuroStoxx50 0,57 százalékkal erősödött.

Az európai tőzsdezárás idején (17.30 órakor) az amerikai Dow Jones ipari index 1,02 százalékos, az S&P 500-as index 0,64 százalékos pluszban, a Nasdaq-piac összetett mutatója pedig 0,03 százalékos mínuszban volt.

Az északi-tengeri Brent olajfajta ára hordónként 2,05 dollárral (2,23 százalékkal) 93,79 dollárra emelkedett.

Az arany ára unciánként 16,55 dollárral (1,00 százalékkal) 1674,55 dollárra nőtt - írja az MTI.

Az európai gázár enyhén csökkent. A holland gáztőzsdén a TTF legközelebbi, novemberi határidős jegyzésében 1 megawattóra 99,7 euróba került nem sokkal 18 óra előtt, ami 0,14 százalékos csökkenés a keddi záróértékéhez képest. A gázár három hónapja 215 eurón, egy éve 40 eurón zárt. Idén augusztusban rekordszinten, 346,52 eurón jegyezték.

Szász Péter
Szász Péter

Ez is érdekelhet