BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Pluszban nyitottak a New York-i indexek

Erősödéssel nyitottak az irányadó New York-i tőzsdemutatók csütörtökön.

2022. május 26. csütörtök, 17:15

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A 30 vezető iparvállalat DJIA-indexe 0,87 százalékos, az S&P 500-as mutató 0,77 százalékos, a technológiai részvények Nasdaq Composite mutatója pedig 0,56 százalékos pluszban indította a napot -írja az MTI.

A nagy nyugat-európai értéktőzsdék pluszban álltak a tengerentúli kereskedés kezdetekor. Csütörtök délután fél négykor a londoni FTSE-100 index 0,31 százalék, a frankfurti DAX-index 0,86 százalék, a párizsi CAC-40 index pedig 0,80 százalék erősödést jelzett.

Az arany ára unciánként 0,17 százalékkal (3,10 dollárral) 1843,20 dollárra csökkent.

Az északi-tengeri Brent olajfajta ára hordónként 1,44 dollárral (1,30 százalékkal) 112,56 dollárra nőtt.

A nemzetközi bankközi devizapiacon az euró 1,0682 dollárról 1,0705 dollárra erősödött. A forint erősödött a főbb devizákkal szemben a reggeli értékekhez képest: az euró árfolyama a reggeli 392,52 forintról 391,27 forintra gyengült 15.30 órára, a frank jegyzése 381,57 forintról 380,68 forintra csökkent, a dolláré pedig 367,47 forintról 365,52 forintra süllyedt.

Az európai gázár csökkent. A holland gáztőzsdén a TTF legközelebbi júniusi határidős jegyzésében 1 megawattóra 85,79 euróba került 15.30 órakor, ami 2,6 százalékkal alacsonyabb a szerdai záróértékéhez viszonyítva.

Domokos Erika
Domokos Erika

Ez is érdekelhet