BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Részvényenként 1500 forintos osztalékot fizethet a Zwack

A március végén zárult üzleti évre összesen több mint 3 milliárd forint, részvényenként 1500 forint osztalék kifizetését javasolja a Zwack Unicum Nyrt. igazgatósága - olvasható a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) honlapján közzétett közgyűlési meghívóban.

2022. május 25. szerda, 14:16

Fotó: Napi Gazdaság / Napi Gazdaság​​
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A június 29-re összehívott közgyűlés az osztalékfizetés mellett szavazhat többek között személyi kérdésekről, az alapszabály módosításáról, és a nemzetközi pénzügyi beszámolási standardok (IFRS) szerinti beszámolóról is. A társaság az előző üzleti évben 1,424 milliárd forintot fordított osztalékfizetésre, a részvényenkénti osztalék 700 forint volt - írja az MTI a meghívó nyomán.

A részvényesek elé kerülő jelentés alapján a Zwack Nyrt. 31,3 milliárd forintos bruttó árbevétele 29,1 százalékkal, 17,691 milliárd forintos nettó értékesítése (jövedéki és népegészségügyi termékadó nélküli árbevétel) 32,5 százalékkal haladta meg az egy évvel korábbit. A külföldi árbevétel 2,119 milliárd forint volt, majdnem 29 százalékkal nőtt éves összevetésben, míg az adózott eredmény 122,8 százalékos emelkedéssel 3,2 milliárd forint lett.

A Zwack Nyrt. a BÉT prémium kategóriás kibocsátója. Részvényei kedden 17 450 forinton zártak, árfolyamuk egy éven belül 15 900 és 17 700 forint között változott.

Szász Péter
Szász Péter

Ez is érdekelhet