BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az infláció lehúzta az amerikai tőzsdéket

Gyengüléssel zártak szerdán a New York-i értéktőzsde irányadó mutatói - írja az MTI.

2022. május 11. szerda, 22:51

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A 30 vezető iparvállalat Dow Jones indexe 326,63 ponttal, 1,02 százalékkal, 31 834,11 pontra esett.

Az S&P 500-as mutatója 64,32 ponttal, 1,61 százalékkal gyengült, és 3936,73 ponton fejezte be a napot.

A technológiai részvények Nasdaq Composite mutatója 373,44 ponttal, 3,18 százalékkal lett kevesebb, és 11 364,24 ponton zárt.

Szakértők szerint a még mindig 40 éves rekord közelében lévő inflációs adatok húzták le a tőzsdéket.

Szabó Dániel
Szabó Dániel

Ez is érdekelhet