A reggeli nyitás után 46 ezer pont fölé ugrott a Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX, később ez a lelkesedés a parketten csillapodott, délutánra már csak enyhe pluszban 45200 pont körül járt az index.
A nap nyertesei között ott vannak a kormányközelinek tartott cégek papírjai. Az állami megbízásokat zsinórban nyerő 4iG csaknem 6 százalékos pluszban áll, a Mészáros Lőrinc érdekeltségében tartozó Opus árfolyama 4 százalékot emelkedett kora délutánra, de a reggeli nyitáskor még 10 százalékos pluszban volt, akkor 16 milliárd forinttal ért többet a cég, mint pénteken, de délután is legalább 5 milliárd forint volt az Opus tőzsdei értékének a növekedése. A korábban Mészáros, most Jászai Gellért jelentős tulajdonában lévő 4iG kora délután mintegy 4 milliárd forinttal ért többet, mint pénteken.
A szintén Mészáros Lőrinchez és Keszthelyi Erikhez köthető CIG Pannónia Életbiztosító is csaknem 2,5 százalékot emelkedett. A Schmidt Mária érdekeltségébe tartozó BIF Nyrt. is ott van a nap nyertesei között.
A tőzsde nagypapírjai vegyesen teljesítenek, az OTP enyhe mínuszban, a Mol és a Richter kis pluszban állnak. A forint pedig érezhetően gyengült hétfőn. A 367,67 forintos euró/forint nyitóárfolyam délutánra már megközelítette a 370-es szintet.
