BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Mészáros Lőrinc tőzsdei cégei milliárdokat nyertek a választás másnapján

Hatalmas pluszban nyitott ki a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) a választás utáni napon. A nap nyertesei között van a Mészáros Lőrinc érdekeltségébe tartozó Opus, illetve a 4iG is.

2022. április 4. hétfő, 13:45

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A reggeli nyitás után 46 ezer pont fölé ugrott a Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX, később ez a lelkesedés a parketten csillapodott, délutánra már csak enyhe pluszban 45200 pont körül járt az index.

A nap nyertesei között ott vannak a kormányközelinek tartott cégek papírjai. Az állami megbízásokat zsinórban nyerő 4iG csaknem 6 százalékos pluszban áll, a Mészáros Lőrinc érdekeltségében tartozó Opus árfolyama 4 százalékot emelkedett kora délutánra, de a reggeli nyitáskor még 10 százalékos pluszban volt, akkor 16 milliárd forinttal ért többet a cég, mint pénteken, de délután is legalább 5 milliárd forint volt az Opus tőzsdei értékének a növekedése. A korábban Mészáros, most Jászai Gellért jelentős tulajdonában lévő 4iG kora délután mintegy 4 milliárd forinttal ért többet, mint pénteken.

A szintén Mészáros Lőrinchez és Keszthelyi Erikhez köthető CIG Pannónia Életbiztosító is csaknem 2,5 százalékot emelkedett. A Schmidt Mária érdekeltségébe tartozó BIF Nyrt. is ott van a nap nyertesei között.

A tőzsde nagypapírjai vegyesen teljesítenek, az OTP enyhe mínuszban, a Mol és a Richter kis pluszban állnak. A forint pedig érezhetően gyengült hétfőn. A 367,67 forintos euró/forint nyitóárfolyam délutánra már megközelítette a 370-es szintet. 

Herman Bernadett
Herman Bernadett

Ez is érdekelhet