Csökkenő forgalom mellett kissé emelkedett a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvényindexe a héten, a BUX 43 983,38 ponton zárt pénteken, 47,82 ponttal, 0,11 százalékkal magasabban, mint egy hete.
A forgalom 92,09 milliárd forint volt az előző heti 110,94 milliárd forint után, a vezető részvények vegyesen teljesítettek.
A héten 9,77 százalékkal a Mol érte el a legnagyobb erősödést 21,19 milliárd forint forgalom mellett, a papír 2810 forinton fejezte be a kereskedést pénteken.
A Richter 1,24 százalékkal erősödött 7,32 milliárd forintos forgalomban, a részvény pénteken 7340 forinton zárt.
A héten az OTP árfolyama esett a legnagyobb mértékben, 7,58 százalékkal, a részvény 11 700 forinton zárt pénteken, heti forgalma meghaladta az 57,56 milliárd forintot.
A Magyar Telekom 0,49 százalékkal gyengült, 403 forinton zárta a hetet, forgalma 858 millió forint volt.
