BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az OTP-nek nem jött össze, ami a Molnak igen

Ezt a hetet szerény emelkedéssel zárta a budapesti tőzsde indexe. A vezető papírok közül a Mol szerepelt a legjobban, az OTP viszont visszafogta a mutatót.

2022. március 27. vasárnap, 08:47

Fotó: Napi.hu / Lowescher Ábel
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Csökkenő forgalom mellett kissé emelkedett a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvényindexe a héten, a BUX 43 983,38 ponton zárt pénteken, 47,82 ponttal, 0,11 százalékkal magasabban, mint egy hete.

A forgalom 92,09 milliárd forint volt az előző heti 110,94 milliárd forint után, a vezető részvények vegyesen teljesítettek. 

A héten 9,77 százalékkal a Mol érte el a legnagyobb erősödést 21,19 milliárd forint forgalom mellett, a papír 2810 forinton fejezte be a kereskedést pénteken.

A Richter 1,24 százalékkal erősödött 7,32 milliárd forintos forgalomban, a részvény pénteken 7340 forinton zárt.

A héten az OTP árfolyama esett a legnagyobb mértékben, 7,58 százalékkal, a részvény 11 700 forinton zárt pénteken, heti forgalma meghaladta az 57,56 milliárd forintot.

A Magyar Telekom 0,49 százalékkal gyengült, 403 forinton zárta a hetet, forgalma 858 millió forint volt.

Csernátony Csaba
Csernátony Csaba

Ez is érdekelhet