BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Mi történt a forinttal?

Csütörtök reggel 378 forintba került egy euró a devizapiacon, ami lényegében megegyezik a szersa délutáni jegyzéssel.

2022. március 10. csütörtök, 07:28

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A héten óriási sávot bejáró forint úgy tűnik, kicsit megnyugodott. Csütörtök reggel a Bloomberg adatai szerint 378 forint közelében volt az euróárfolyam. 

Szerda délután szintén 380 forint alatti eurójegyzést mutatott a piac. A dollár árfolyama pedig 341 forint körüli szinten maradt. 

A forint a hétfőn történelmi mélypontra esett, az euró árfolyama 400 forint körül járt, majd a Magyar Nemzeti Bank megemelte a kamatfolyosót, Virág Barnabás alelnök pedig üzent a befektetőknek, hogy fájni fog a forint elleni spekuláció. Egyben jelezte, mindent megtesz a jegybank az infláció megfékezése érdekében. 

A magyar deviza annak ellenére erősödik, hogy szerdán kiderült, idén februárban 8,3 százalékra gyorsult az éves infláció, Havi szinten legnagyobb mértékben az élelmiszerek drágultak, de a többi kategóriában is érzékelhető az árnyomás. A maginflációs indexek is azt mutatják, hogy az inflációs alapfolyamatok is erősödtek, az ár nyomás a termékek és szolgáltatások egyre szélesebb körét érinti.

Hamarosan kiderül az MNB új döntése az egyhetes betéti kamatról, a jelenlegi szint 5,35 százalék, a kamatfolyosó teteje viszont kedd óta 6,4 százalék, tehát maximum 105 bázispont fér ma bele.

Csernátony Csaba
Csernátony Csaba

Ez is érdekelhet