BUX 138983.52 0,99 %
OTP 44650 1,52 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Most mindenki OTP-t szeretne, javított Budapest, erősödött a forint

Erősödött csütörtökön a BUX, főként az OTP-nek köszönhetően. A forint erősödött, az euró így 380 alá került.

2022. március 3. csütörtök, 13:23

Fotó: Napi.hu / Lowescher Ábel
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A hét első két napján látott szerdai emelkedés után csütörtökön is felfelé menetelt a Budapest Értéktőzsde irányadó indexe, a BUX. 

Délután 1 óra körül 42 337 pontnál járt, ez majdnem 6 százalékos erősödésnek felel meg. Az Oroszországban és Ukrajnában is leánybankkal rendelkező OTP jegyzése 13 százalékkal 11 ezer forint fölé ment. Ezzel párhuzamosan a Mol, a Magyar Telekom és a Richter 1-4 százalékos pluszt termelt. 

Az utóbbi napokban történelmi mélypontokra süllyedő forint is javított. Az euró jegyzése 379 forint körül mozgott. 

Csernátony Csaba
Csernátony Csaba

Ez is érdekelhet