A hét első két napján látott szerdai emelkedés után csütörtökön is felfelé menetelt a Budapest Értéktőzsde irányadó indexe, a BUX.
Délután 1 óra körül 42 337 pontnál járt, ez majdnem 6 százalékos erősödésnek felel meg. Az Oroszországban és Ukrajnában is leánybankkal rendelkező OTP jegyzése 13 százalékkal 11 ezer forint fölé ment. Ezzel párhuzamosan a Mol, a Magyar Telekom és a Richter 1-4 százalékos pluszt termelt.
Az utóbbi napokban történelmi mélypontokra süllyedő forint is javított. Az euró jegyzése 379 forint körül mozgott.
