BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Hiába léptek az amerikaiak, még feljebb került az olaj

Nyolc éve nem látott szintre drágult szerdán a Brent típusú olaj.

2022. március 2. szerda, 07:42

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az Ukrajna elleni múlt csütörtökön indult orosz támadás óta a legtöbb nyersanyag ára jelentősen emelkedett. 

A Brent olajfajta is fokozatosan drágult kedd éjszaka, szerda hajnalban a hordónkénti ár megközelítette a 110 dolláros szintet a Bloomberg adatai szerint, hasonlóan drága Brentre nyolc éve nem volt példa. 

Az áremelkedés annak ellenére folytatódott, hogy az Egyesült Államok és szövetségesei 60 millió hordó olajtartalék felszabadításáról döntöttek kedden. A lépés célja pedig pont az volt, hogy megakadályozzák a háború miatti fokozatos olajár-emelkedést. 

A Brent típusú olaj januárban még 80 dollárba került hordónként, vagyis ahhoz képest majdnem 40 százalékkal drágult. 

Az Ukrajnával kapcsolatos legfontosabb híreket ezen a linken olvashatja.

Csernátony Csaba
Csernátony Csaba

Ez is érdekelhet