BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Újabb csapás a forintra, az euró 375 fölé szaladt

Folytatódott a forintgyengülés kedden, új csúcsra, 375 forintra emelkedett az euró árfolyama.

2022. március 1. kedd, 13:22

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az Ukrajna elleni orosz támadás miatt kialakult eladási hullámban már hétfőn jelentősen gyengült a magyar deviza a régiós társaival, a cseh koronával és a lengyel zlotyval együtt. 

Kedden reggel még alig 370 forint felett jegyezték az eurót, később azonban fokozatosan gyengült a magyar deviza. Ennek eredményeként az euróárfolyam 375 forint fölé került, ami soha nem látott szintet jelent. A dollár is drágult, árfolyama 336 forintra emelkedett. 

A forint egyébként jól kezdte az évet, az euró jegyzése január elején a Bloomberg adatai szerint már 370 forint alatt volt. Majd a hónap közepén és február első felében 360 alatt is járt az jegyzés. 

A forint vészes gyengülése a Magyar Nemzeti Bankra is nyomást helyez. A Napi.hu kedden megkérdezte a jegybankot, hogy az elszabadult árfolyamok és a háborút megelőzően is várakozáson felüli inflációs hatások miatt tervez-e bármilyen piaci intervenciót a jegybank. A fejleményekről beszámolunk. 

Az Ukrajnával kapcsolatos legfontosabb híreket ezen a linken olvashatja.

Csernátony Csaba
Csernátony Csaba

Ez is érdekelhet