Az Ukrajna elleni orosz támadás miatt kialakult eladási hullámban már hétfőn jelentősen gyengült a magyar deviza a régiós társaival, a cseh koronával és a lengyel zlotyval együtt.
Kedden reggel még alig 370 forint felett jegyezték az eurót, később azonban fokozatosan gyengült a magyar deviza. Ennek eredményeként az euróárfolyam 375 forint fölé került, ami soha nem látott szintet jelent. A dollár is drágult, árfolyama 336 forintra emelkedett.
A forint egyébként jól kezdte az évet, az euró jegyzése január elején a Bloomberg adatai szerint már 370 forint alatt volt. Majd a hónap közepén és február első felében 360 alatt is járt az jegyzés.
A forint vészes gyengülése a Magyar Nemzeti Bankra is nyomást helyez. A Napi.hu kedden megkérdezte a jegybankot, hogy az elszabadult árfolyamok és a háborút megelőzően is várakozáson felüli inflációs hatások miatt tervez-e bármilyen piaci intervenciót a jegybank. A fejleményekről beszámolunk.
Az Ukrajnával kapcsolatos legfontosabb híreket ezen a linken olvashatja.
