Oroszország Ukrajna ellen indított támadása miatt a tőzsdéken eladási hullám alakult ki, az amerikai határidős és az ázsiai tőzsdeindexek lejtőre kerültek.
A befektetők a biztonságosabb célpontok felé fordultak, így például az arany drágulásnak indult. A kockázatosabbnak tartott felförekvő piaci devizák gyengültek, így a forint is veszített értékéből.
Magyar idő szerint nem sokkal fél 8 után az euró árfolyama átlépte a 364 forintos szintet, Szemben a szerda esti 360 forint alatti árfolyammal. A dollár még durvábban drágult: 318 forintról 324 forintra ugrott.
A mostani gyengüléssel a magyar deviza lényegében elvesztette a január óta összeszedett előnyét: a hét elején az euróhoz képest még 3,2, a dollárhoz képest pedig 2,7 százalékos pluszban volt a január első napjaiban jellemző jegyzésekhez képest.
Az Ukrajnával kapcsolatos fejleményeket ezen a linken követheti.
