A forint a szerda esti szintekhez képest 0,2 százalékkal gyengült az euróval, 0,8 százalékkal a dollárral és 0,3 százalékkal a svájci frankkal szemben.
Ez azt jelenti, hogy az euróért reggel 7 óra körül több mint 360 forintot - egész pontosan 360,42 forintot - kellett adni. A dollár árfolyama 321,30 forintra nőtt. A svájci frank jegyzése pedig 347 forint fölé került az MTI szerint.
A csütörtöki gyengülés ellenére a forint az idei évet nézve még pluszban van. A mostani árfolyamok alapján ugyanis
- az euróval szemben 2,4 százalékkal,
- a dollárhoz viszonyítva 1,1 százalékkal,
- a frankhoz képest pedig 2,5 százalékkal erősödött.
Éves összevetésben lényegében ugyanott áll az euró és a forint "harca", tavaly január 26-án uganis szintén alig több mint 360 forintért lehetett megvenni az eurót a deviizapiacon. Az utóbbi 12 hónapban a Bloomberg árfolyamadatai szerint 345 forint körül volt a legalacsonyabb euróárfolyam, a legmagasabb szint pedig 370 forint felett volt, előbbire tavaly júniusban, utóbbira novemberben és decemberben volt példa.
A
