BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nagyot ment ma az OTP

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe 32,87 pontos, 0,06 százalékos csökkenéssel, 54 099,27 ponton zárt kedden. A részvénypiac forgalma 15 milliárd forint volt, ebből az OTP-é 10,4 milliárd.

2021. november 9. kedd, 19:37

Fotó: Napi.hu / Szabó Dániel
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A részvénypiac forgalma 15,1 milliárd forint volt, a vezető részvények ára vegyesen változott az előző napi záráshoz képest - írja az MTI.

A forgalom rendkívül magas volt, messze a legnagyobb forgalmú részvény az OTP volt, több mint 10 milliárd forint értékben kereskedtek a papírral – mondta Török Lajos, az Equilor Befektetési Zrt. vezető elemzője az MTI-nek. Egyéni hírek a vezető részvényekről nem érkeztek, a Richter gyengélkedik. A Magyar Telekomnál a befektetők a piaczárás utáni gyorsjelentésre várnak, a távközlési papír forgalma alacsony volt – tette hozzá a szakértő.

A Mol 24 forinttal, 0,89 százalékkal 2724 forintra erősödött, 2,7 milliárd forintos forgalomban.

Az OTP-részvények ára 50 forinttal, 0,27 százalékkal 18 460 forintra csökkent, forgalmuk 10,4 milliárd forintot tett ki.

A Magyar Telekom árfolyama 0,5 forinttal, 0,12 százalékkal 434 forintra nőtt, forgalma 44,6 millió forint volt.

A Richter-papírok árfolyama 50 forinttal, 0,58 százalékkal 8645 forintra esett, a részvények forgalma 1,4 milliárd forintot ért el.

A kis és közepes részvények indexe, a BUMIX 4286,95 ponton zárt kedden, ez 36,77 pontos, 0,85 százalékos csökkenés a hétfői záráshoz viszonyítva.

Domokos Erika
Domokos Erika

Ez is érdekelhet