BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Hiába a kisebb növekedés, bekezdtek az amerikai tőzsdék

Erősödéssel nyitottak az irányadó New York-i tőzsdemutatók csütörtökön - írja az MTI.

2021. július 29. csütörtök, 16:29

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A 30 vezető iparvállalat DJIA-indexe 0,56 százalékos, az S&P 500-as mutató 0,50 százalékos, a technológiai részvények Nasdaq Composite mutatója pedig 0,37 százalékos növekedéssel indította a kereskedést.

A nagy nyugat-európai értéktőzsdék is pluszt jeleztek a New York-i tőzsdenyitáskor: csütörtök délután fél négykor a londoni FTSE-100 index 0,99 százalékos, a frankfurti DAX-index 0,39 százalékos, a párizsi CAC-40 index pedig 0,60 százalékos pluszt jelzett.

A nemzetközi bankközi devizapiacon az euró 1,1880 dollárra erősödött a reggeli 1,1859 dollárról.

Az arany ára unciánként 1,48 százalékkal (26,70 dollárral) 1826,40 dollárra nőtt a New York-i árupiacon.

Az északi-tengeri Brent olajfajta hordónként 49 centtel (0,66 százalékkal) 74,36 dollárra drágult.

Szabó Dániel
Szabó Dániel

Ez is érdekelhet