BUX 138758.97 -0,53 %
OTP 44900 -0,04 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kiderült: így fizet a Richter a részvényeseknek

Június 3-ig lehet osztalékfizetésre jogosító Richter-részvényt vásárolni. A gyógyszergyár június 14-től kezdi kifizetni a részvényenként legalább 225 forintos összeget.

2021. május 14. péntek, 09:41

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Megjelent a Richter Gedeon Vegyészeti Gyár Nyrt. osztalékfizetési rendjéről szóló közlemény a Budapesti Értéktőzsde honlapján.

A közgyűlés hatáskörében eljárva meghozott igazgatósági határozat alapján a törzsrészvényekre a névérték 225 százalékát, azaz részvényenként 225 forint osztalékot fizet a gyógyszergyár.

A saját részvényekre jutó összeget is szétosztják a részvényesek között, vagyis a tényleges kifizetés ennél magasabb lesz. Hogy pontosan mennyivel, azt  június 1-én határozza meg és teszi közzé a Richter.

Az osztalékfizetésre való tulajdonosi megfeleltetés fordulónapja június 7., azok kapnak osztalékot, akik ekkor be vannak jegyezve a részvénykönyvbe. Az utolsó olyan nap, amikor osztalékra jogosító Richter-részvényt lehet vásárolni, június 3. Az osztalék kifizetése június 14-én kezdődik.

Az osztalékot az értékpapírszámlát vezető szolgáltatónál megadott pénzforgalmi számlára utalja a gyógyszergyártó, magánszemélyeknél levonja a kifizetéskor a 15 százalékos személyi jövedelemadót, kivéve ha tartós befektetési számláról van szó, de erről külön nyilatkozni kell. A jogi személyek adólevonás nélkül megkapják a teljes összeget.

Herman Bernadett
Herman Bernadett

Ez is érdekelhet