Közel 27 milliárd forintos nettó nyereséggel zárt az első negyedévet a Richter, ami több mint 7 százalékkal marad el az egy ébel korábbitól - derül ki a gyógyszercég gyorsjelentéséből, amelyről az MTI számolt be. Az társaság árbevétele 0,4 százalékkal 140,9 milliárd forintra csökkent.
A tényadatok elmaradnak a piaci várakozásoktól: a portfolio.hu által megkérdezett elemzők ugyanis 7 milliárd forinttal magasabb bevételre és 2 milliárddal nagyobb nyereségre számítottak.
A világjárvány hatásáról a Richter-beszámoló kiemeli: a vállalat továbbra is tőkeerős, cash-flowja pozitív, és szigorú vevői hitelpolitikája továbbra is hozzájárul ahhoz, hogy stressztűrő képességét a globális gazdasági kihívások időszakában is fenntartsa.
