BUX 138964.97 0,97 %
OTP 44580 1,36 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A nap végére elfogyott a lendület Budapesten

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 152,88 pontos, 0,36 százalékos emelkedéssel, 42 906,48 ponton zárt csütörtökön - írja az MTI.

2021. április 22. csütörtök, 18:39

Fotó: Napi.hu / Szabó Dániel
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A részvénypiac forgalma 7,3 milliárd forint volt, a vezető részvények értéke a Richter kivételével nem, vagy alig változott.

Az Equilor Befektetési Zrt. elemzője az MTI-nek azt mondta: a csütörtöki kereskedést az európai részvénypiacokra jellemző pozitív korrekció határozta meg. Ennek köszönhető, hogy a BUX napközben jelentősen emelkedett, bár a zárásra csökkent a lendület - tette hozzá Varga Zoltán.

A Mol árfolyama 2046 forint maradt, a papír forgalma 1,4 milliárd forintot ért el.

Az OTP-részvények ára 5 forinttal, 0,04 százalékkal 13 125 forintra nőtt, forgalmuk 3,3 milliárd forintot tett ki.

A Magyar Telekom árfolyama 414 forint maradt, forgalma 94,7 millió forint volt.

A Richter-papírok árfolyama 90 forinttal, 1,04 százalékkal 8765 forintra erősödött, a részvények forgalma 2,3 milliárd forintot ért el.

A kis és közepes részvények indexe, a BUMIX 3766,06 ponton zárt csütörtökön, ez 29,90 pontos, 0,80 százalékos emelkedés a szerdai záráshoz viszonyítva.

Szabó Zsuzsanna
Szabó Zsuzsanna

Ez is érdekelhet