BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Fizet a Zwack: itt vannak a részletek

Több mint 610 millió forintnyi osztalékot fizet ki a Zwack a részvényeseinek. A részvényenként 300 forintos összeget január 27-től kapják meg az értékpapírok tuladjonosai.

2021. január 6. szerda, 09:27

Fotó: Napi Gazdaság / Napi Gazdaság​​
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Kiderültek a részletek a Zwack osztalékfizetésről. Az előző pénzügyi év után járó 610,5 millió forintnyi kifizetésről már 2020. június 25-én döntöttek a közgyűlési hatáskörében eljáró igazgatósági ülésén. Az osztalékot a társaság részvénykönyvében 2021. január 20-án nyilvántartott részvényesek kaphatják meg. Az osztalékfizetés 2021. január 27-én kezdődik.

Egy 1000 forintos névértékű részvény után 300 forint osztalékot fizet a cég. Utoljára január 18-án lehet olyan részvényt vásárolni a tőzsdén, amely jogosít az osztalékfizetésre. A tulajdonosi megfeleltetés fordulónapja január 20., aki aznap szerepel a részvénykönyvben, az kaphat osztalékot. A kifizetések január 27-én kezdődnek. A pénzforgalmi számlák adatait, amelyekre az osztalékot utalja a cég, az értékpapírszámlát vezető pénzügyi intézmények adják meg a Kelernek. A cég felhívja részvényesek figyelmét, hogy legkésőbb 2021. január 14-ig ellenőrizzék számlavezetőjüknél az adóelszámoláshoz szükséges adatokat, mert ezek hiányában az osztalék nem fizethető ki.

További részleteket a tőzsdén kiadott közzétételben olvashatnak a részvényesek.

Herman Bernadett
Herman Bernadett

Ez is érdekelhet