BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Zömmel veszteséggel zárt Nyugat-Európa

Pozitív kezdés és nap közbeni ingadozások után többségében veszteséggel zártak csütörtökön a főbb európai tőzsdeindexek - írja az MTI.

2020. október 29. csütörtök, 18:29

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az európai gyűjtőindexek közül az FTSE EuroFirst 300 index 0,07 százalékkal, a Stoxx Europe 600 index 0,15 százalékkal csökkent, az euróövezeti EuroStoxx50 index pedig 0,19 százalékkal gyengült.

Londonban 0,01 százalékos emelkedéssel fejezte be a csütörtöki kereskedést az FTSE-100 index, a frankfurti DAX 0,24 százalékkal végzett magasabban, a CAC-40 Párizsban 0,03 százalékkal csökkent. Milánóban 0,14 százalékos indexcsökkenéssel zárt a tőzsde, a madridi árfolyammutató pedig 0,93 százalékkal csúszott pirosba.

Az olajár a szerdai öt százalék után tovább csökkent és öt havi mélypontot ért el csütörtökön. A Brent az európai piacok zárásakor 4,09 százalékkal állt mínuszban a nemzetközi kereskedelemben hordónként 38,02 dolláron, a WTI ára pedig 4,04 százalékkal 35,88 dollárra csökkent.

Az eurót 0,72 százalékkal jegyzik gyengébben 1,1660 dolláron, az arany spot ára 0,45 százalékkal 1868,62 dollárra csökkent unciánként.

Szász Péter
Szász Péter

Ez is érdekelhet