BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nagy nyereséggel zárt Európa

Az európai értékpapírpiacok hétfőn pozitív kezdés után nagy indexnyereséggel fejezték be a kereskedést, kompenzálva ezzel az előző heti veszteségeket - írja az MTI.

2020. szeptember 7. hétfő, 17:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A kereskedési idő végén az FTSE EuroFirst 300 és Stoxx Europe 600 páneurópai indexek 1,67 és 1,64 százalék nyereséget mutattak, az euróövezeti EuroStoxx50 index pedig 1,56 százalékkal emelkedett. A legnagyobb nyereséget az autóipari ágazat érte el, indexe több mint két és fél százalékkal erősödött.

Az ünnep miatt zárva tartó New York-i tőzsde hétfőn nem tudta átvenni a stafétát Európától.

Londonban 2,32 százalékkal magasabban fejezte be a hétfői kereskedést az FTSE-100 index, a frankfurti DAX 1,89 százalékkal, a CAC-40 Párizsban 1,69 százalékkal erősödött. Milánóban 1,56 százalékos, Madridban 1,28 százalékos indexemelkedéssel fejezte be a hétfői kereskedést a tőzsde.

Az olajár csökkent hétfőn. Az európai kereskedési idő végén a Brent 1,20 százalékkal állt alacsonyabban a globális kereskedelemben hordónként 42,15 dolláron, a WTI ára pedig 1,38 százalékkal 39,22 dollárra csökkent. A Brent ára hétfőn 41,71 dolláron, ötheti mélyponton is járt, a WTI pedig 38,75 dolláron kéthavi mélypontot ért el.

Az olajpiacot a koronavírus-fertőzések számának növekedése miatt keresleti aggodalmak terhelik. Hétfőn hozzájárult az árcsökkenéshez az is, hogy Szaúd-Arábia az amerikai vevőknek hat hónapja az első alkalommal, az ázsiai vevőknek pedig május óta a legnagyobb mértékben csökkentette az Arab Light olajtípus árát.

Az eurót 0,13 százalékkal jegyzik gyengébben 1,1822 dolláron, az arany spot ára 0,24 százalékkal unciánként 1929,28 dollárra csökkent.

Szász Péter
Szász Péter

Ez is érdekelhet